Eskişehir SigortaTrafik Sigortası

Trafik Sigortası Nedir ve Neden Önemlidir?

Trafik Sigortası Nedir ve Neden Önemlidir?

Trafik sigortası, araç sahiplerinin karşılaşabilecekleri kazalarda, üçüncü şahıslara verebilecekleri zararları karşılamak için yaptırdıkları zorunlu bir sigorta türüdür. Trafik sigortası, hem araç sahiplerinin hem de kazaya karışan diğer kişilerin maddi güvenliğini sağlar. Trafik sigortası yaptırmayan araç sahipleri, hem cezai yaptırımlarla hem de kaza durumunda büyük maddi kayıplarla karşı karşıya kalabilirler.

Trafik Sigortası Nasıl Yapılır ve Ne Kadar Sürer?

Trafik sigortası yaptırmak için, araç sahiplerinin öncelikle sigorta şirketleriyle iletişime geçmeleri gerekir. Sigorta şirketleri, aracın marka, model, yaş, plaka gibi bilgilerini alarak, araç sahibine bir trafik sigortası teklifi sunarlar. Teklifi kabul eden araç sahibi, sigorta poliçesini imzalayarak, sigorta primini öder ve trafik sigortasını yaptırmış olur. Trafik sigortası poliçesi, genellikle bir yıl süreyle geçerlidir. Poliçenin bitiminden önce yenilenmesi gerekir.

Trafik Sigortası Hangi Durumlarda Devreye Girer?

Trafik sigortası, aracın sebebiyet verdiği kazalarda, üçüncü şahıslara verilen maddi zararları kapsar. Bu zararlar; araç hasarı, bedensel yaralanma, sakatlanma veya ölüm gibi durumlarda ortaya çıkan tedavi masrafları, iş göremezlik tazminatları veya destekten yoksun kalma tazminatlarıdır. Trafik sigortası, sadece üçüncü şahıslara verilen zararları karşılar. Aracın kendi hasarı veya araç sahibinin bedensel zararı trafik sigortası kapsamında değildir. Bu durumlarda kasko sigortası veya ferdi kaza sigortası devreye girer.

Mehmet Altın Sigorta Hizmetleri Neden Tercih Edilmelidir?

Mehmet Altın Sigorta Hizmetleri, Eskişehir merkezli faaliyet gösteren, uzman kadrosu ve geniş acentelik ağıyla müşterilerine en uygun trafik sigortası tekliflerini sunan bir firmadır. Mehmet Altın Sigorta Hizmetleri, müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerine göre en uygun trafik sigortası poliçesini hazırlar ve kaza durumunda da hızlı ve güvenilir bir şekilde hasar sürecini yönetir. Mehmet Altın Sigorta Hizmetleri, müşterilerine sadece trafik sigortası değil, aynı zamanda kasko sigortası, ferdi kaza sigortası, konut sigortası, sağlık sigortası gibi birçok sigorta ürünü de sunmaktadır. Mehmet Altın Sigorta Hizmetleri’ne ulaşmak için www.mehmetaltinsigorta.com adresini ziyaret edebilir veya +90 538 338 12 53 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu